| AtomiX a întrebat:

Am si eu o problema si rog persoanele care se pricep, ca sa zic asa, in domeniul intrebarii pe care urmeza sa o pun si nu raspunsuri gen "nu stiu, cauta pe net" etc.
Deci, acum o saptamana mi-am luat un laptop (Asus Acer E5) dar am o problema cu acesta, cand pun castile nu se aude la o casca sau se aude foarte incet gen: volumul este 10%..la casca stanga se aude 2% si la dreapta 10%. Am intrat in driverul placii de sunet si toate setarile sunt ok, balance-ul este 0(center), am pus castile la telefon si se aude ok, deci nu e din cauza castilor. Nu siu care este problema de se aude asa si cum o pot rezolva. Multumesc!

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fiind nou, iti recomad sa mergi cu el acolo unde ai garantia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna cand pui o intrebare legata de laptop sau pc, specifici ce windows are laptopul sau pc-ul. Deci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probeaza castile la un telefon si daca se aude tot asa, castile sunt de vina. Castile daca au o rotita se poate regla balanta de acolo.In winamp la fel, poti regla balanta de acolo.

| AtomiX explică (pentru anonim_4396):

Windows 7 Ultimate 64-bit

| AtomiX explică (pentru anonim_4396):

probat castile la telefn si se aud ok. toate setarile la laptop au balanta 0

| anonim_4396 a răspuns (pentru AtomiX):

Balanseaza un pic mai mult spre casca care se aude mai incet.Balansezi in asa fel incat sa se auda egal in amandoua. Cat de tare se aude, depinde de castile tale.

| AtomiX explică (pentru anonim_4396):

Am incercat, dar daca balansez pe casca stanga (care se aude fff incet), atunci nu se mai aude in nicio casca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AtomiX):

Atunci cred ca e de la placa audio. Daca e nou si are garantie atunci poti merge la reparatie.De aici nu putem face nimic.Ma scuzi de acest raspuns.happy

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Testeaza-le sa vezi daca au volumul setat la maxim! Din laptop trebuie sa poti sa le reglezi volumul

| NightShadows a răspuns:

Problema ar putea fi totusi de la casti, nu stiu daca ai observat dar sunt unele mufe a castilor care au 3 cerculete negre(sau ce culoare au ele) si sunt altele care au doua cerculete. in majoritatea cazurilor castile sunt de vina. probeaza mai multe perechi de casti, care sa fie de la firme diferite sau care sa fie noi si daca si atunci ai aceeasi problema inseamna ca laptopul e de vina. si eu am avut problema asta si castile erau de vina