| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa reinstalez windows 7. Am incercat cu 3 cd-uri diferite si ultima data cu un stick. toate erau perfect functionale. Vroiam sa instalez tot windows 7 dar alta versiune tot pe 32 biti. Selectez din bios pe ce sa buteze imi arata windows load file si dupa mi se blocheaza exact inainte sa imi apara partitiile. La orice cd-u sau stick. Am incercat si cu un cd de xp sa vad daca mi-l ia. Degeaba. De la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Scoate placuta ram ce ai adaugat si in ideea ca stick sau dvd sunt bine facute, adica nu au erori, incearca sa formatezi fara placuta ram ce ai adaugat.
de asemenea, daca ai doua hdd fizice, formateaza doar cu unul din ele conectat, adica cel in care vrei sa instalezi windows.
daca hdd are sectoare stricate atunci e posibil ca in timpul formatarii sa se blocheze.
ceea ce ti se intampla nu e ceva standart, adica din vina unui component anume. de aceea trebuie sa incerci eliminand fiecare posibilitate.
repet: sa fii sigur ca dvd-ul e scris bine, sau stick-ul de asemenea e facut cum trebuie.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai facut imbunatatiri pc-ului?
de la ultima instalare a windows?

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru gelu1970):

Da. am adaugat o placuta de ram. Si nu am avut probleme cu pc-ul.

| JohnyMoga a răspuns (pentru gelu1970):

Daca nu stiti despre pcuri nu induceti oameni in erore cu prostiile voaste blocarea wind tine de erorile lui nu de componentele de pc

| gelu1970 a răspuns (pentru JohnyMoga):

Johny, cred ca ti-am mai spus acum vreo doua saptamani: incearca sa citesti. in ziua de azi ai o multime de posibilitati ca sa te informezi. trebuie doar sa vrei.
daca ai putin habar in ceva, poti macar sa te limitezi in a raspunde celui ce a intrebat.
comentariul tau e prostesc, si cu exceptia calculatorului tau cred ca nu ai avut ocazia deschizi altul.
fii modest si invata. nu o sa iti strice pe viitor.

| gelu1970 a răspuns (pentru AgentulVIPPro):

Scoate placuta ram ce ai adaugat si in ideea ca stick sau dvd sunt bine facute, adica nu au erori, incearca sa formatezi fara placuta ram ce ai adaugat.
de asemenea, daca ai doua hdd fizice, formateaza doar cu unul din ele conectat, adica cel in care vrei sa instalezi windows.
daca hdd are sectoare stricate atunci e posibil ca in timpul formatarii sa se blocheze.
ceea ce ti se intampla nu e ceva standart, adica din vina unui component anume. de aceea trebuie sa incerci eliminand fiecare posibilitate.
repet: sa fii sigur ca dvd-ul e scris bine, sau stick-ul de asemenea e facut cum trebuie.

| JohnyMoga a răspuns:

Pai e la mintea cocosului cauta alt wind pe terente ala are errori cei asa de greu omg ia alt wind 7 ultimate proffesional home premiu home starter oricare din acestea si si ref iar stku butabil cu rufus sau oricare alt program si incearca o sa-ti mearga daca nu sti te aut eu prin team veawer :p

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru JohnyMoga):

Am incercat 3 versiuni de windows diferite. la toate mi se blocheaza la ecranu de start. exact inainte sa imi dea sa fac partitiile.