| gaby_2978 a întrebat:

Salut, am si eu o rpoblema cu un telefon N97, nu mi se mai aprinde ecranul, iar cand il bag la incarcat imi arata o baterie ca se incarca si cand dau sa il aprind mi se face rosie bateria dupa ecran. Din ce cauza?

2 răspunsuri:
| Dragosmarian a răspuns:

Salut! incearca cu alta baterie poate nu mai e bateria buna sau are problema cu softul, poti sa descarci programul de resoftat de pe site-ul Nokia si il resoftezi cu cablul de date, eu asa am facut la un Nokia 3110c nu e greu, sper ca te-am ajutat bafta.

| mmplanet a răspuns:

Salut! ti-l pot repara eu. te costa 50 lei