| LevelUpFTW a întrebat:

Am si eu o sursa njoy de 750W alaturi de un 1060 de 3GB. Azi cand am vrut sa pornesc pc.ul nu a mers si am observat la placa video sub alimentare un led rosu aprins si pe placa de baza la fel un led rosu in dreptul (vga). De mentionat ca, cablurile sunt ok bagate iar pe monitor apare un mesaj ce zice sa opresc pc.ul si sa alimentez placa video. Ceva idei va rog?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Verifica alimentarea placii video, cea de 6 pini sau 8, cat ai tu.
Recomand sa scoti calculatorul din priza, sa desfaci cu totul placa video din slot, o scoti si placa si cablul separat si apoi o reinstalezi mai intai placa in slot si apoi cu cablul extern de alimentare. Apoi pornesti sistemul.