| tomita112 a întrebat:

Am si eu o tableta Allview Viva Q7 16GB si am cateva aplicatii instalate si cand vreau sa instalez un joc de pe magazin Play imi spune ca nu mai am memorie disponibila. Dar eu mai am vreo 10 GB liberii...
Va rog ajutati-mi urgent..

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In acei giga liberi poti stoca muzica si fotografii. nu programe. e marea minciuna a celor ce ne vand telefoane si tablete. in primul ran, parte din memoria totala vine ocupata cu sistemul de operare si aplicatii preinstalate de catre fabricant. apoi, in al doilea rand, memoria dispozitivului si stocarea interna sunt doua lucruri diferite. mincinosii ce vand dispozitivele nu pomenesc niciodata de aceste lucruri. credem ca am dat lovitura si dupa o luna de zile vedem ce castana am cumparat.
bine ai venit in lumea tabletelor.

| BlackChocolate a răspuns:

Ori are virusi ori i s-a stricat softul...

| Poput_Sebastian_1999 a răspuns:

Intri la informatii despre magazin play si apoi sterge datele