| Novactricy a întrebat:

Am si eu o tastatura de gaming de la Redragon Yaksa. Am cumparat-o acum ceva timp si am folosit-o cu mare drag! Dar intr-o zi dimineata, ma jucam si nu stiu ce am apasat sau ce am facut ca dintr-o data nu mai mergea nimic decat luminile. Tastele nu mai faceau nimic dar luminitele da. Am utitlizat-o doar o luna sau doua! Nu stiu ce sa fac! Va rog dau funda!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate mufa tastaturii DIN CALCULATOR, opreste calculatorul (scoate-l si din priza! ) si peste 1-2 minute pune inapoi tastatura in ALTA mufa si porneste din nou calculatorul.
- Daca tastatura va functiona din nou, atunci bucura-te si joaca mai departe
- Daca tastatura tot nu va functiona, atunci du-l inapoi in garantie (impreuna cu bonul de casa sau documentul echivalent)

| Novactricy explică (pentru Bula):

Nu merge! Luminile merge dar tastele nu. Ma gandesc ca poate am resetat-o printr-o combinatie.

| Bula a răspuns (pentru Novactricy):

Daca ai procedat cum am scris, pas cu pas, si tot nu merge, atunci tastatura s-a defectat.
Du-l inapoi la vanzator, in garantie!

| sayWhaaat a răspuns:

Noroc ca ai garantie, asa-i?

| Novactricy explică (pentru sayWhaaat):

Cred ca inca mai am? Nu imi spune ca imi iau alta.

| sayWhaaat a răspuns (pentru Novactricy):

Tastaturile si mouseurile de la Redragon sunt chinezarii, se strica repede, de obicei nu asa de repede cum ti s-a stricat tie, dar repede. Foloseste garantia si foloseste tastatura pana iti poti lua o tastatura mecanica de calitate, intra pe un forum de specialitate.