| MarianDaniel a întrebat:

Salut, am si eu problema.
Cand introduc cartela SIM in telefon si il pornesc imi spune ca cartela este neintrodusa, am incercat cu alta cartela si merge., dar la acea cartela nu o detecteaza. De la ce poate fi ce pot face pentru a functiona?

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Probabil telefonul tau e codat. Adica nu poti folosi un anumit tip de cartela, o anumita marca ( Vodafone, Orange, cosmote ). Trebuie decodat la un centru daca este asa. Funda? Te rog. Mersi

1 răspuns:
| MarinaElena a răspuns:

Buna.
Daca spui ca ai incercat cu alta cartela si merge,iar prima nu, este posibil sa fi expirat cartela(in caz ca nu ai mai reincarcat-o de ceva timp sau nu ai mai folosit-o).
Ai putea sa incerci sa bagi prima cartela in alt tel sa vezi daca merge. Daca nu, solutia este simpla:ALTA CARTELA!

Sper ca te-am ajutatwinking