| georgerasol a întrebat:

Salut,am si eu un amplituner technics sa ax540, si Vreau sa stiu daca merge sa conectez la el un subwoofer pasiv,cateva sfaturi mi-ar prinde Foarte bine, Multumesc!

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuie sa dai detalii despre sub.
Cele pasive de obicei vin la pachet si cu satelitii, fiind adaptata impedanta de producator.
Daca ai boxe de 8 ohmi si sub de 4, incep problemele.
Apoi ar mai fi sensibilitatea, este posibil sa auzi basii mai tare decat celelalte frecvente.
Ar mai fi liniaritatea de luat in calcul si faza pe fiecare difuzor, sa se auda ok.
Daca nu exagerezi cu volumul poti face toate probele de care ai nevoie.

| georgerasol explică (pentru TrăieşteClipa):

NU am un subwoofer Inca, dar as vrea sa stiu daca merge si de care sa iau (mai ieftin), boxele care le am la amplituner sunt pe 8ohmi, 60/100 watti.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru georgerasol):

Cumpara-ti unul activ de pe olx si ai rezolvat toate problemele.

| georgerasol explică (pentru TrăieşteClipa):

Asa am sa fac, Multumesc mult pentru sfaturi!