| FaraSperantaSEN a întrebat:

Salut.
Am si eu un laptop Acer Aspire 1620 si am o problema
acum vreo 2 ani mi s`a stricat incarcatorul si am fost nevoit sa iau altul... am luat unul universal care avea mai multe capete dar nici unu nu se potrivea exact. am ales unul dintre capete care se potrivea cat de cat nu intra complet.
si am ales puterea la Volti(dupa capu meu ca prostu) 20V
si incepuse sa arda acolo unde se conecteaza Capul cu mufa si cablu de la incarcator se topise si se legase una de alt, dar nu asta e problemabig grin

De atunci imi mergea foarte greu dura bateria putin iar acum nu merge deloc
Nuj daca e problema bateriei/laptopului/incarcatorului
Vruiam sa aflu parerea voastra inainte sa cumpar cv

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bateria are o durata de viata de numai cca 2 ani, daca o folosesti zilnic. Cred ca trebuie sa-ti cumperi alta baterie.
Si cauta un incarcator pentru acel model de Acer.

| FaraSperantaSEN explică (pentru Ioandelasal):

Cred ca ai drept ca am folosit laptopul vreo 3-4 ani si suficient de mlt

| sunrise009 a răspuns:

Mergi la un service