| J0K3Rs a întrebat:

Salut,am si eu un laptop Asus x50SL...La inceput totul a fost bine dar acum nu mai porneste ..Practic e "mort". Cand apas pe butonul de power porneste colerul si 2 luminitze.Dar nimic altceva...Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Daca iti clipeste caps lock si numer lock vezi de cate ori clipeste pana face pauza aceste clipiri iti indica ce nu merge mai incearca sa l redeschizi o sa mearga deschis dupa multe incercari dar este o problema hardwere

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauzele pot fi multe. Daca era calculator, puteai face cum spun ceilalti useri dar asa trebuie sa mergi la reparatie cu el, pentru ca nu stii sa deschizi un laptop sa-i probezi componentele.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Mergi cu el la service, din ce spui tu e posibil ca placa de baza sa fie bubuita.

| gmbod1 a răspuns:

Pai sa nu se fi ars placa video si daca este integrata s-a cam dus dar nu ai garantie ceva du-l la reparat...

| Ionut_Ionut_1990 a răspuns:

Scoate-i bateria afara si incearca sal pornesti fara baterie si daca iti porneste poti sa ii pui bateria la loc

| J0K3Rs explică (pentru Ionut_Ionut_1990):

Am incercat deja asta...Nu merge sad

| Valentin53 a răspuns:

S-ar putea sa fi sricat display`ul..sau incearca sa-i scoti memoria, daca ai 2 probeaza una pe rand, si vei vedea, posibil sa se fi ars vre`una...bafta