| Xenoverse1 a întrebat:

Am si eu un laptop HP 15-g011sq si acum 6 luni am instalat un SSD in laptop.

Aveam instalat pe SSD Windows 10 Home dar nu se misca asa de rapid cu ma asteptam eu, asa ca saptmana trecuta am instalat Windows 7 Ultimate si tot asa se misca cand aveam windows 10. Ce ar trebui sa fac? Astept raspunsuri.

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Intra in "administrative tools - services" si dezactiveaza "windows search", "windows update" si "superfetch".

Windows search indexeaza incontinuu continutul pc; daca nu te deranjeaza cautarea mai inceta in propriul pc dezactiveaza fara probleme.
Windows update e cel mai mare mancator de resurse; ii mai dai tu manual la 2-3 luni un update.
De "superfetch" oricum nu ai nevoie avand SSD-ul.

Optimizari sunt o gramada, dar pe astea trei de mai sus le fac mereu la reinstalarea windows si nu am probleme. (win 7)

| sierra1 a răspuns:

Văd că are 4G de RAM, dubleaz-o

-----------------------------
-- Sărbători frumoase --

| Xenoverse1 explică (pentru sierra1):

Din pacate nu mai pot dubla, asta e maximul de RAM.