| dghjhfgk a întrebat:

Salut, am si eu un laptop Lenovo y510p si m-ar interesa sa schimb placa video cu una mai buna. Placa video care o are laptop-ul este GT 755M. Si daca ma mai puteti ajuta cu ceva ar fi daca as putea sa ii fac un upgrade si la procesor. Procesorul care il am eu este i7 4700MQ 2.40 GHz. As vrea sa am 3.00 GHz sau mai mult daca s-ar putea. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

E laptop
la laptopuri stiu ca nu se schimba placa video, parerea mea
poti sa schimbi procesorul dar vezi sa fie compatibil sa nu te trezesti ca iti merge greu sau are el momente cand se inchide.
Funda

| dghjhfgk explică (pentru Kampion):

Imi dai și mie un cu procesoare bune pentru laptopul meu, dar să fie de cel puțin 3.00 GHz. Mulțumesc