| GRASUALEX19 a întrebat:

Salut am și eu un laptopul cu următoarele specificați un CPU celeron N... 2. 16Ghz
4 Gb ram
HDD 500
Placa de rețea (modul) de 150mb loată de pe un HP G6 250 și restul integral
Pe mine mă interesează placa video integrata care după cum am aflat eu e din generația a7 vreau sa stiu ce pot sa rulez pe el specific că mă joc Cs Go la setările grafice low și merge bine in 30-50fps Leptopu e un HP G3 250 luat de la Altex din Mangalia acum un an în august.

4 răspunsuri:
| tudor565 a răspuns:

Poti juca Dead Space(toata seria), Gta 4, Gears of War, Far Cry 1, 2, 3 (4 merge sacadat), Nfs Mw 2012, Saints Row(toata seria), Lol, Wow, Call of Duty Mw 2(recomand 30 fps pe high), Crysis 1 si 2 si multe altele.

| OMEGALIN a răspuns:

Salut!
Te referi in materie de jocuri ce poti rula pe el?
Daca da, foloseste "Can you run it" si vezi jocul care-l vrei daca-ti merge sau nu :)
Uite un link: http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| mihai69 a răspuns:

Cu procesor Celeron, cam puține jocuri o să meargă OK, dintre cele mai noi, chiar pe setări low.

| GRASUALEX19 explică:

Și ce frecvență are placa aceasta din generația a7 și memorie sau astea diferă