| Gabitzu246 a întrebat:

am si eu un procesor Intel core 2 quad q 6600 2, 4 ghz revizie G0 si o placa de baza asrock p5b-de,
si m-am hotarat sa ii fac un OC de la 2, 4 Ghz la 2, 7-2,8 Ghz(ceva de genu) mentionez ca am stock cooler am schimbat pasta termoconductoare temperaturile in idle sunt situate intre 30-32 de grade iar in full load sunt de 45-50 maxim iar vara sunt intre 50-60 de grade.
Ce metode m-ati fatuii sa folosesc? sa ii fac OC prin BIOS sau prin acel utilitar de la Asrock?

1 răspuns:
| dulgherunicu a răspuns:

Bios