| maryus15 a întrebat:

Am si eu un router de la RDS se numeste ZTE.L am configurat pe un laptop Toshiba si imi merge..Problema sta in felul urmator:vreau sa ma conectez cu un alt laptop, Asus, dar nu imi gaseste routerul din casa..am driver ul instalat corect deoarece imi gaseste conexiunile vecinnilor, dar routerul meu nu il gaseste. daca ma conectez prin fir la router merge..Nu stiu ce sa mai fac sa mearga. Daca puteti sa ma ajutati.

13 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Dar apare in lista?

| maryus15 explică (pentru K0sti):

Nu apare.

| maryus15 explică (pentru maryus15):

Pe celalat laptop apare.

| K0sti a răspuns (pentru maryus15):

Ce setare ai pe router la wireless? Ia citeste aici: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router/

| maryus15 explică (pentru K0sti):

Ppoe

| K0sti a răspuns (pentru maryus15):

Ia mai citeste o data intrebarea mea! Vorbim pe site daca vrei!

| maryus15 explică (pentru K0sti):

La ce te referi cand spui setare?

| K0sti a răspuns (pentru maryus15):

Wirless-ul are mai multe setari, iar in documentatia pe care ti-am dat-o sa o citesti se spune ceva despre compatibilitate! Deci?

| maryus15 explică (pentru K0sti):

Am facut tot ce scrie acolo. daca imi merge pe alt laptop acelasi router si pe asta nu ..inseamna ca nu e de vina router ul

| maryus15 explică (pentru maryus15):

Am crezut ca e din laptop si am reinstlat windows ul.mi a luat driverele de net si tot nu imi merge..la uptade urile optionale imi apar 2 drivere de net..sa le instalez pe alea?

| K0sti a răspuns (pentru maryus15):

Nu mi-ai raspuns la intrebare! Nu e obligatoriu sa mearga. Placile de retea difera de la o scula la alta. Cand vi se pune o intrebare, raspundeti la acea intrebare punctual, nu la ce aveti voi chef. Incerca sa le instalezi pe cele care ti le da la update!

| maryus15 explică (pentru K0sti):

Pai daca nu inteleg ce vrei sa zici cum sa iti raspund?

| K0sti a răspuns (pentru maryus15):

Repet: "iar in documentatia pe care ti-am dat-o sa o citesti se spune ceva despre compatibilitate"! Cauta cuvantul "compatibilitate" si ai sa vezi la ce ma refer! Drept dovada ca nu ai citit. Nu am sa va dau niciodata raspunsuri mura in gura. Vreau sa va fac sa ganditi singuri. Altfel nu veti invata! Veti fi niste roboteti!