| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu un Samsung A50 si mi-am spart din greseala ecranul.
El merge perfect (touch-ul) in schimb se vede spart si se face din ce in ce mai rau, am vazut ca se poate cumpara doar sticla, stiti prin Bucuresti pe cineva care schimba doar sticla?

2 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Se poate schimba doar sticla, dar exista riscul de a se sparge display-ul si ajungi sa il platesti si pe ala.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Ecranul Samsung A50 are este compact, sticla este lipita de lcd. Sunt metode si service-uri gsm care pot inlocui sticla, operatiunea fiind mai riscanta. Inlocuirea doar a sticlei este oricum o solutie de compromis ea fiind in jur de 220 ron iar ecranul complet in jur de 380 ron.
Daca esti din Bucuresti, poti verifica preturi pe linkurile de mai jos:

https://www.mobitel.ro/display-samsung-a50/