| MysteryMen a întrebat:

AM si eu un Samsung E2510 si daca bag cartela in el imi apare introduceti cartela SIM (nu o citeste) dar sus imi apare ca are semnal si semnalul urca scade...dar nu pot da niciun apel sau primi macar sa-l fac sa pot as primesc... vreo idee?

11 răspunsuri:
| Rachelyna a răspuns:

Incearca sa stergi putin cartela si sa inaluri cat de cat praful din locul in care se introduce, daca nu merge nici asa, ar trebui sa te duci la providerul de servicii sa vezi daca nu ti s-a demagnetizat.

| MysteryMen explică:

O sa incerc in 5 min dar problema e ca nu pot sa vad contactele pentru ca loculetul acela la cartela nu este ca la Nokia cu balama sa vad ce pot face daca pot deschide cumva....am sa te anunt. Faza cu scosul cartelei am scos-o de 20 ori cel putin pana acum deci...

| MysteryMen explică:

Nu nici asta stiu sigur am schimbat 3 cartele si 2 dintre ele stiu sigur ca merg

| MysteryMen explică:

Perfect.....acum am reusit sa-l fac sa nu mai citeasca nici cardul....acum ce fac?

| MysteryMen explică:

NU vreau sa imi iau altul ca stiu ca ala e praf am galaxy mini si un Samsung pe sina (C3050) dar mi-am pus asa un gand sa-l reparlaughing oricum naveam ce face ca nu prea am nev de telu asta ca eu folosesc doar o cartela si am 2 tel + asta...dar asa

| AliveOne a răspuns:

Salz!
Ai putea so bagi din nou daca nu merge as avea o idee si la mine stiu ca a mers ia o guma de sters si dai pe contactele alea galbene ale cartelei dai cam 1 min bine bine si dupa sufla si bag-o in telefon incearca din nou daca nu merge e problema :O
Funda?
succes!
bye

| Yoplex a răspuns:

Poate ti s-a stricat cartela si eu am patit asa

| Yoplex a răspuns:

Atunci e bata telefonul big grin

| MysteryMen explică (pentru Yoplex):

Nu e da sub cartela sunt pinii si de la card si acum nu stiu ce sa mai fac se poate cumva sa-l duc la un service la care sa ii schimbe tot locsorul ala de acolo? si sa nu ia prea multi bani ca asa mai bina ma lipsesclaughing

| Yoplex a răspuns (pentru MysteryMen):

Cel mai bine ia-ti altul big grin mai bagi bani in el cu banii aia iti iei altul big grin

| Misteryman a răspuns:

Du-te la aia de unde ai cumparat iphoneu si intreabai