| godfather1997 a întrebat:

Salut, am si eu un Samsung Galaxy S2 si problema este ca nu imi pot instala jocuri dupa net. Adica eu downloadez aplicatia dupa o transfer pe telefon si o instalez. Cand pornesc jocul imi zice ca verifica nu stiu ce licenta si dupa imi zice sa cumpar jocul. Ce parere aveti? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihaixliquid a răspuns:

Sal.sa nu ai vreo problema la sgs2 si eu am un i9100 si in trecut m-am intalnit cu astfel de erori din cauza ca nu am avut dispozitivul actualizat la zi si asta sa datorat pentru ca a avut mereu acces la internet, si partea a 2 a este ca poate ai descarcat versiuni pro fara sa aiba pach facut pentru a nu mai verifica data de cand a fost cumparata aplicatia.apk pentru asta poti instala lucky patcher si iti faci pach la orice app doresti, eu am rom compilatie personala cyanogenmod 10.1 stable 4.2.2 pentru nelamuriri lasa un mes sau incearca pe xda

3 răspunsuri:
| Smiley923 a răspuns:

De fiecare data cand vrei sa instalezi un joc pentru android, mai intai atunci cand cauti pe google, scrii asa: "download jocul x apk" - deci dupa orice joc pe care vrei sa-l downloadezi adaugi apk apoi site-ul respectiv iti va da instalarea si apoi te poti juca.

| godfather1997 explică (pentru Smiley923):

Exact asa fac. Pentru android e.apk si pentru iphone e.ipa. Dar eu il instalez fara probleme dar cand vreau sa il deschid imi zice checking license si dupa zice ca trebuie sa il cumpar

| AndyNuStiuHelpMe a răspuns:

Buna nu mai descarca de pe net pentru telefon incearca cu magazin play e mai bunwinking si mai usor de utilizat!
bafta big grin Funda?