| bistarcro a întrebat:

Salut,am si eu un Samsung tab 3 si nu pot so conectaz la wifi de la romtelecom. Dati-mi si mie solutii. FUNDA!

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Nu conteaza de la ce firma ai internet; important este sa ai un router wireless.
Iar daca ai router, atunci mai incearca si cu un alt dispozitiv sa te conectezi la net. Daca nici cu un altul nu te poti conecta, atunci problema este de la router (o fi defect) sau de la cablu.
Ca sa cunoastem mai bine problema ta trebuie sa fim siguri daca nu poti sa conectezi samsungul sau nu stii. Caci daca nu stii avem alte raspunsuri decat daca nu poti.
Daca nu stii, atunci trebuie sa intri pe tableta la setari - wireless si retea - setari Wi-Fi(trebuie aici sa fie ON).