| samy99 a întrebat:

Salut am si eu un telefon Samsung Galaxy S5 trimis in garantie la Depanero si ei au constatat ca senzoru de umiditate este activat si ca nu mai este valabila garantia, stiti cumva daca o sa platesc curieru si diagnosicarea?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Taxa de diagnosticare (evaluarea tehnica in vederea repararii) a starii unui echipament este de 50-150 lei, in functie de complexitatea produsului. Daca alegi sa repari la noi un produs aflat in afara garantiei (postgarantie) nu vom include in pretul reparatiei nici taxa de diagnosticare si nici taxa de transport. Daca nu repari echipamentul la noi atunci va fi necesara achitarea taxei de diagnosticare si transportul de la noi, Depanero, la adresa indicata de tine. Iti reamintim ca este important sa deschizi coletul in prezenta curierului si sa semnezi de receptie numai dupa ce te-ai convins de integritatea produsului.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Daca nu vrei reparatie la ei te costa diagnosticul 50-150 ron

| samy99 explică (pentru RAY):

Mersi de raspuns happy

| RAY a răspuns (pentru samy99):

Npc, desi am citit si eu parerile celor care au avut de a face cu depanero cica peste 90% din ei au dat o stea, nu stiu ce sa spun

| samy99 explică (pentru RAY):

Oricum vreau sa depun pangere la ANPC, poate p sa rezolv ceva

| RAY a răspuns (pentru samy99):

Senzorul se activeaza doar daca e in apa telefonul

| samy99 explică (pentru RAY):

Am vorbit cu cei de la Depanero si au zis ca nu o sa platesc nimic daca nu vreau sa il repar happy

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Diagnosticarea este gratis reparatia costa depinde de ce anume ce e stricat posibil e dusa placa de baza, daca sa activat acel senzor si s-a produs un scurt pe placa de baza adio telefon, l-ai scapat in apa?

| danutzu96 a răspuns:

Din cate stiu eu este scris in condtiile garantiei ca se plateste constatarea in cazul defectiuni din vina ta. De transport nu stiu sigur.

| WxRo a răspuns:

Depanero au un obicei sa gaseasca tot felul de motive ca sa nu iti accepte garantia. Telefoane absolut impecabile au primit tot felul de raspunsuri ciudate in ceea ce priveste defectul reclamat. Mare grija cu depanero ..sunt o "firma" foarte dubioasa.

| samy99 explică (pentru WxRo):

Telefonul mergea, doar ca la luminozitate minima incepea sa palpaie si nu cred sa fi avut legatura cu placa de baza.