| Stroe_Catalin_1988 a întrebat:

Salut, am si eu un televizor Philips si am o problema la el, cand il pornesc apare o imagine neagra si sta asa cam 4-5 minute pana cand isi revine si apare imaginea normala a canalului, mentionez ca nici sunet nu are in acele 4-5 minute

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Asta cred ca este vorba despre o problema electronica. Daca nu te pricepi la electronica, degeaba iti dau oamenii sfaturi sau cauze ale problemei.
Ar fi bine sa cauti un electronist prin zona si sa ii spui problema, trebuie desfacut si verificat fiecare componenta.
E posibil sa fie vorba si de o problema de soft dar ma cam indoiesc la televizoare.
Eu am avut ceva de genu' la un monitor. A trebuit inlocuit condensatorii din el si alte componente si dupa a mers ca nou.
Nu vreau sa iti dau un sfat prost, mai asteapta sau eventual cauta pe google, poate gasesti cineva care a mai avut problema ta (nu neaparat la acelasi televizor).
Practic toate au acelasi principiu de functionare, difera structura si eventual ceva functii in plus.
Succes!