| Vali222005 a întrebat:

Am și eu un televizor Telefunken(smart TV) și am programele codate îmi cere un pin
Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

CITESTE MANUALUL televizorului, acolo este dat codul Pin de fabrica.
De obicei, acel cod este "1234" sau "0000" (de patru ori zero).
ATENTIE! Daca dai cod gresit de 3 ori in interval scurt de timp, atunci televizorul se poate bloca si va trebui sa apelezi la reprezentanta firmei!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Încearcă 4 de zero si ok, sau suna l pe vechiul proprietar si intreaba l, l ai cumpărat second hand?

| RaduRobertRO a răspuns:

Sigur nu e pin de la box TV?

| Vali222005 explică (pentru RaduRobertRO):

Nu știu eu acun l am cumpărat