| king5151 a întrebat:

Salut, am solicitat o retragere acum 4 zile pe un site de pariuri, mi-au intrat banii, i-am cheltuit, astazi mi-a intrat iar exact aceeasi suma cu acelasi mesaj, cel mai probabil e o greseala, sunt nevoit sa le returnez banii?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel de pe platforma lor. Justitia se va adresa bancii si-ti va face poprire pe veniturile actuale si viitoare pana la stingerea datoriei si acoperirea penalitatilor. Dar toate astea se vor produce daca ei merg in instanta. Altfel, daca nu este o suma prea mare, s-ar putea sa te lase in pace. E cu risc deoarece se considera insusirea unor sume necuvenite si vei plati si cheltuieli de judecata.

| king5151 explică (pentru Salontanul):

E vorba de 150 de lei, decat sa intru in probleme mai bine ii returnez, astept sa ma contacteze si sa imi spuna ca a fost o greseala, doar nu o sa ii contactez eu laughing

| Salontanul a răspuns (pentru king5151):

Corect!

| Wr3nch a răspuns:

Da, o sa faca ei stornare cand realizeaza si o sa ti traga. Nu ii poti pastra doar pentru ca ti-au intrat in cont. Si daca vrei sa ma intrebi ''pai si daca ii scot?'' atunci o sa ai iti inchida si contul, si o sa ai probleme si cu garda.

| king5151 explică (pentru Wr3nch):

La ce cont te referi ca o sa il inchida, contul de pe platforma lor sau cel bancar?

| Wr3nch a răspuns (pentru king5151):

De pe platforma. Sa ti-o zic pe sleau: daca scoti banii aia e furt. Nu conteaza ca ei au gresit, tu stii bine ca nu is banii tai, si ca ai scos deja ce ai castigat.

| SuperCoolDude a răspuns:

Eu zic sã îi bagi la aparate, poate scoți un tablou de şeptari la pãcãnele laughing

| szero a răspuns:

Ma astia care o dati cu "furt, insusirea unor sume necuvenite" puteti sa dati link cu legea respectiva? Atentie suntem in cazul in care persoana nu are nici o putere asupra greselii(adica el nu a participat sau ajutat la producerea acelei greseli).
Wr3nch si Salontanul ia face-ti asa. Intra-ti in online banking si trimite-ti cuiva gresit o suma de bani. Dupa care contactati banca si spuneti-le ca a-ti gresit destinatarul.
Dupa care veni-ti pe aici si spuneti-ne daca banca il someaza pe destinatar "legal" sa va reintoarca banii(pentru ca banca voastra odata efectuat transferul este "pa") si spuneti-ne ce s-a intamplat. Va da aia banii de frica sau va da la "mumu"..Si gand zic "mumu" ma refer la "mumu" legal.

| FlackJack a răspuns:

Așa am pățit și eu astăzi. Ți-e ți au luat bani de pe card? Ca sa știu ce fac laughing))