| anonim_4396 a întrebat:

Am sters cu un servetel umed o tasta de laptop HP Pavilion si acum nu mai merge. Exista posibilitatea sa se fi infiltrat apa? Se apasa SHIFT fara ca eu sa apas si am conectat o tasta normala si nu o pot folosi, nu raspunde comenzilor. Si trackpad nu mai raspunde comenzilor.
Inainte sa il sterg cred ca tasta era deja stricata. Butonul stanga, X,S,W, 2, nu imi mai mergeau.
La ce pret este o eventuala reparatie?
Trebuie schimbata tasta laptop-ului si trackpad-ul?
Se gasesc piese noi pentru un laptop de aproximativ 4 ani?
Este o problema frecventa oprirea activitatii butoanelor la HP?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Tastele erau stricate dinainte! Mergi la un service si vor schimba tastatura, nu te va costa foarte mult...