| BigDaddy a întrebat:

Salut.Am telefon Samsung star 3 si am cumparat un cablu de date si nu merge sa il conectez la PC.Cand il bag in PC nu apare nimic.Nici la telefon nici la PC.Ce sa fac.Dau funda la cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| GeoGForce a răspuns:

Pai este second-hand? multe usb mufe etc. cumparate st stricate sau arse... daca e nou baga-l in pc. dai un restart apoi tine apasat pe butonul de aprindere si el se va stinge imediat apoi porneste pc si in timp ce porneste scoate mufa usb si bag-o inapoi daca nici asa nu merge e devina telefonul sau cablul iar pentru. a fi sigur ca nu e de vina usb pc. baga ceva un stick in mufa scuze cam incalcit raspunsul dar sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| GeoGForce a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...cel mai probabil este vina cablului de date chiar daca e nou...pc. tau nu ii citeste mufa daca poti mai cumparati alt cablu dar sa fie alta firma oricum se mai intampla sa nu citeasca calculatoarele mufe usb sau altceva oricum bafta

| BigDaddy explică:

Este nou l-am cuparat de la magazin.Dar nu merge