| NimicSiNimeni12 a întrebat:

Salut am un A5 2016 si cred ca am 2 probleme :
1.nu imi mai detecteaza SIM-ul si dupa ce bag cartela din nou dupa cateva ore iar nu mai il detecteaza. Credeti ca e murdar?
2.ecranul cred ca e belit nu stiu cum se numeste dar sper sa intelegeti : e gen iluziile alea care de misca si e mov? Credeti ca e de folia de sticla? Sau s-o belit ecranul?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Problema poate fi ori de la cartela ori daca nu sa fie la cititorul sim. Sau incerca sa dai o resetare din fabrica la telefon

| AdrianCov a răspuns:

Referitor la sim,
- posibil sa fi fost decodat și sa aibă urmări în urma unei decodări făcută de o persoana neautorizata
- piciorușele de la sim (din telefon) uzate
- cartea sim demagnetizata, încearcă sa o bagi în alt telefon și în telefon alta cartela.

Referitor la sticla, nu îmi dau seama la ce te referim dacă faci o poza îți pot spune.

Dacă ai și alte întrebări, astept un mesaj.
O zi buna.

| NimicSiNimeni12 explică (pentru itsoft):

Si despe ecran?

| NimicSiNimeni12 explică (pentru AdrianCov):

Https://www.google.ro/......ps?/search are intr-un loc ceva de genu dar nu se vede din orice unghi ( e cu verde si mov a mea)

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianCov a răspuns (pentru ramon2473):

"SEFULE", eu i-am răspuns omului strict ce a întrebat, iar dacă l-a ajutat sau pur și simplu i-a plăcut ce i-am răspuns, poate sa îmi pună și alte întrebări. Eu i-am dat câteva cauze care pot duce la defectarea sim-ului.
nu I-am mm răspuns sec cu "sefulw", boss și etc.
Păcat ca se permite sa se adauge astfel de răspunsuri. Mai bine răspunsuri puține și clare decât multe și fără ceva concret.

| AdrianCov a răspuns (pentru NimicSiNimeni12):

Nu se vede poza ce ai pus-o însă nu ar avea de ce de la ea sa ai probleme. Nu e cum a zis individul de mai sus cu cocoselul...

| itsoft a răspuns:

Ce iluzii ca nu inteleg daca ai cu ce sa faci o poza si sa mi-a trimeti ar fi ok

| NimicSiNimeni12 explică (pentru ramon2473):

Multumesc am dat folia jos si acum se vede bine

Răspuns utilizator avertizat