| Alexb1 a întrebat:

Am un a5 2017 care are in prezent versiunea 6.0.1 de Android. Am citit ca versiunea 7 este deja disponibaila doar ca nu pot face update. Cum as putea rezolva aceasta problema?

2 răspunsuri:
| MerkedesPlacintzikaDouajdamilioane a răspuns:

E disponibila, nu in Romania, ai rabdare inca o luna

| Ungureanu_Radu_1964 a răspuns:

Poti cauta un ROM cu Android 7 pentru device-ul tau si dupa ce ai facut asta si l-ai descarcat, trebuie sa faci un backup la telefon(Aplicatiile si fisierele vor fi pierdute daca nu o faci) si sa gasesti un software ca Odin(Pt. Samsung) ca sa instalezi ROM-ul. Este foarte asemanator cand instalezi cyanogenmod. Uite un site cu pasi cum sa instalezi ROM-uri custom: https://www.xda-developers.com/how-to-install-custom-rom-android/

Daca iti e frica sa nu iti brickezi telefonul, contacteaza un specialist.

Funda?