| Cosmin_Bordeianu_2001 a întrebat:

Salut, am un abonament de la Orange 4G(cu tot cu router, ofc). Îl am din vara însă, acum câteva zile( de vineri, am sesizat eu) se intrerupe cam din 10 în 10 min, observ asta deoarece joc LoL și am ping 60-80 și deodată urca la 500 și sunt deconectat. Și totul durează cam 1-2 minute, timp în care nu merge nimic ce necesita internet(același lucru îl pățesc și prin fir). Întrebarea e dacă e de la router sau de la rețeaua Orange.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e de vina router-ul, probabil in zona respectiva semnalul 4G e mai slabut, fapt ce poate duce la intreruperea temporara a internetului.

| Cosmin_Bordeianu_2001 explică (pentru HazelEyes77):

Am facut niste teste acum o ora. Intr-un meci de Lol( cu routerul) s-a intrerupt de 2 ori iar cu hotspot deloc. Nu prea stiu...

1 răspuns: