| razvangalaxy a întrebat:

Am un Acer Aspire 5732z. De curand am cumparat o tastatura noua pentru el deoarece la vechea tastele incepusera sa se stearga. Toate bune si frumoase, o primesc acasa. Dupa ce am reinstalat Windows-ul, cand sa scriu in browser am constatat urmatoarele probleme: cand apas "i" propozitia o ia de la capat, cand apas "k" imi pune "k*" iar cand apas "SPACE" este luat drept comanda de "click dreapta". Tin sa precizez ca tastatura mea era in engleza dar firma de la care am cumparat-o avea doar varianta in intaliana, identica ca forma, sa fie asta oare cauza? De asemenea, nu am varsat nimic pe ea si nu a suferit socuri, conectorul este bagat bine la spate deci excludem din start aceste posibilitati. Problema nu este doar in Browser, o intampin in orice program si aplicatie pe care o folosesc. Astept niste raspunsuri care chiar ma pot ajuta, aceasta fiind utma strigare inainte sa-l infund intr-un service dupa mai bine de 3 ani de zile in care m-a slujit negresit.
Astept raspuns, multumesc anticipat. Stima!

3 răspunsuri:
| aeroclub a răspuns:

Este o problema cu tastatura cumparata de tine deoarece si eu am patit la fel cu un laptop cumparat din Italia nu am reusit sa-i gasesc tastatura in engleza si ma chinui cu tastele in Italiana!

| Seby90 a răspuns:

Curios, pana reusesti sa rezolvi ceva iti sugerez macro recorder, cu el poti inregistra unele actiuni si le poti face remapping. De exemplu cand apesi pe k* (ca asta comanda iti va trimite tastatura) pcul o va recunoaste si o va rescrie cu K (asta in cazul in care ai facut setarile corect).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba tastatura cu una in engleza! Mergi si le-o dai inapoi!