| RolSrOycEWTF a întrebat:

Salut.Am un Acer Aspire 5750G si am doua placi video adica una integrata de la Intel si una dedicata de la nVIDIA(geforce gt 630M 1GB)si am o mica problema.Cand intru pe net se cupleaza placa video dedicata in loc de cea integrata si cand intru in jocuri se cupleaza cea integrata in loc de cea dedicata si din aceasta cauza nu pot sa setez rezoluatia corespunzatoare.EX:Intru in NFS MW (vers veche nu 2012)si am doar 3 rezolutii acest lucru inseamna ca nu se cupleaza placa dedicata.As dori sa ma ajutati si sa imi spuneti cum sa fac sa mearga placa video dedicata in jocuri.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Să o setezi din bios doar pe cea dedicată, și s-o dezactivezi pe cea integrată. Succes

| RolSrOycEWTF explică (pentru DeyCj):

Daca ai putea sa imi spui si cum sa fac asta ar fi extraordinar big grin mersi oricum.

| DeyCj a răspuns (pentru RolSrOycEWTF):

Cu mult drag dar nu mai țin minte cu precizie. Dacă bine îmi aduc aminte în advancet Chipset ar trebui nsă fie funcția.Succes