| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Acer aspire one 725 cu procesor AMD dual core c-60, este de 1 ghz dar spune ca are turbo core technology up to 1.333 ghz, trebuie sa fac overclock prin regedit sau este o aplicatie de la amd? ajutor! daca fac overclock imi ramane garantia? funda!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca faci overclock ai sansa sa arzi microprocesadorul. daca vrei sa faci e alegerea ta

| RB26DETT a răspuns (pentru gelu1970):

Mie imi scrie pe laptop ca merge pana in 1.333 ghz, dar garantia imi ramane? are tehnologia turbo core, nu am mai facut overclock pana acum ca am avut o rabla de pc si nu am vrut sa o pierd pe aia pana mi l-am luat pe asta laughing. daca modific cu regedit se modifica cu adevarat frecventa sau doar scrie? laughing))

| gelu1970 a răspuns (pentru RB26DETT):

Are tehnologia si o foloseste cand e necesar. in cazul unei avarii din cauza ca modifici tind sa cred ca garantia e nula