| Kozcy a întrebat:

Salut, am un Alcatel OT 918 si as vrea sa mi-l rootez si sa imi pun pe el android 4.0.
Ma poate ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu recomand sa faci asa ceva cu acel procesor. Sa ajungi la radacina telefonului este in regula dar sa il fortezi cu 4.0 este prea de tot.

| Kozcy explică (pentru SilviaDulcik):

Telefonul meu este imbunatatit am procesorul de 1.2 GHz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci asta pierzi garantia, daca ai asa ceva! Si daca el are o versiune mai anterioara de la android, asta e cu un motiv (poate nu poate duce mai mult). Cum sunt si windowsurile la calculatoare...

| Kozcy explică (pentru anonim_4396):

Garantie am. Telefonul e facut acum cativa ani cand nu exista androidul asta.
Si cu calculatoarele. nu ai deloc dreptate. Eu l-am luat cu xp si acum am 7 pe el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kozcy):

Da dar poate are mai multa memorie RAM, stii si tu ca Win7 consuma mai mult decat XP... Etc. Tu fa ce vrei, pune ulta versiune de android. Nu ma intereseaza delocwinking

| Kozcy explică (pentru pozeanimate):

Sincer, vad ca nu esti atent laughing Video-ul ala l-am vazut si eu. E ALCATEL OT 911 nu ma ajuta cu nimic happy

| pozeanimate a răspuns (pentru Kozcy):

Ideea e aceiasi, nu difera mult
sau tu vrei pas cu pas happy