| Mihai_6081 a întrebat:

Am un Allview P6 Life si din greseala m-am asezat pe el si i s-a crapat touch-ul intr-un colt. Am dat comanda de touch nou si cand mi-a venit am dezasamblat telefonul ca sa il pot schimba. Cand am dat touch-ul vechi jos am vazut ca are un fel de folie folie neagra lipita pe spate( chestia aia fara de care nu poti sa vezi imaginea pe telefon). Am inteles ca trebuie sa schimb si displa-yul cu totul. Vreau sa stiu daca display-ul trebuie neaparat sa fie nou sau il pot lua de pe alt telefon(an vazut pe net un baiat care isi da telefonul pentru piese si spunea ca si el are touch-ul crapat, dar dispaly-ul functioneaza). Ma gandesc sa nu patesc la fel si daca ii cumpar telefonul aluia, adica sa fie lipita de touch folia aia neagra. Asa e telefonul din fabrica sau s-a intamplat doar la mine?

1 răspuns:
| lexi334 a răspuns:

Mai bine du-l la un service, pentru că dacă te bagi să îl montezi, poate strici alte chestii. Zic și eu