| Arsin_Adeliin_1999 a întrebat:

Salut, am un amplificator Yamaha RX-V530RDS si vreau sa-mi cumpar alt subwoofer, dar nu stiu ce sa aleg, am deja unul de 200W RMS, dar nu merge sa dau foarte tare (-20 dB) pentru ca mi se opreste amplificatorul si am zis sa-mi iau alt subwoofer si nu stiu care ar fi potrivit, ma gandeam la acesta: "https://www.amazon.com/......redirect", dar cred ca-i prea puternic pentru amplificator. Amplificatorul suporta de asemenea si 110w 4 Ohm. Astept recomandariile dvs. Va multumesc! P.S: Stiu ca-i subwoofer pentru masina, dar nu are importanta pentru ca cele pentru camera sunt mult prea scumpe pentru puterea lor.

Răspuns Câştigător
| Arsin_Adeliin_1999 explică:

Clar ca nu scoate atat, este un subwoofer de evenimente. Nu e aceeasi calitate ca la un subwoofer de casa.

Mai e o solutie, sa cumperi un subwoofer activ cu iesire pentru 2 sateliti.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Eu cred ca este inutil sa iei subwooferul de care vorbesti. Nu are nici incinta macar. Sfatul meu este sa iei un subwoofer normal pentru camera, te ajunge tot in banii aia, si plus de asta se aude mult mai bine. In banii aia iei un subwoofer decent, daca vrei sa te ajut sa cauti spune-mi.

| Arsin_Adeliin_1999 explică (pentru Frank51):

Mi-ar fi de folos o mana de ajutor, stiu ca nu are incinta, ii cumparam una separat, nu era o problema., astept recomandariile dvs

| Frank51 a răspuns (pentru Arsin_Adeliin_1999):

Https://bit.ly/2PUfNQ9 - Atat pot sa iti recomand. Nu prea mai gasesti subwoofere pasive in ziua de azi, anul trecut erau peste tot.

| Arsin_Adeliin_1999 explică (pentru Frank51):

Il stiu ala, dar m-am uitat la review-uri si toata lumea spune ca nu se aud clar, nu scot "400W RMS" cat scrie acolo la specificatii si nu vreau sa-l iau pe acela.

| Arsin_Adeliin_1999 explică (pentru Arsin_Adeliin_1999):

Clar ca nu scoate atat, este un subwoofer de evenimente. Nu e aceeasi calitate ca la un subwoofer de casa.

Mai e o solutie, sa cumperi un subwoofer activ cu iesire pentru 2 sateliti.