| floryn05 a întrebat:

Salut.am un aparat digital benq dc c1430. am cumparat un card pentru filmarea hd dar tot nu merge sa filmez hd cardul este de 4 gb clasa 2 ...si tot nu merge. stiti de cat trebuie sa fie cardul casa mearga? dau funda la cel mai bun raspuns...

5 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Normal ar trebui sa meargawinking si eu la al meu am card tot de 4GB si filmeaza perfect HD. doar ca la 4GB cat are cardul pot filma doar 13 min

| floryn05 explică (pentru akka4):

Pai si de ce crezi ca nu merge? atunci filmarea HD nu pot so bifez.

| akka4 a răspuns (pentru floryn05):

Normal ar trebui sa te lase sa bifezi, iar daca nu ai memorie suficienta nu poti da REC. nu imi dau seama ce are al tau tongue.

| floryn05 explică (pentru akka4):

Cardul este hama SDHC 4GB class 2

| akka4 a răspuns (pentru floryn05):

Eu folosesc un SanDisk SDHC 4GB. si imi merge perfectwinking doar ca am spus cand bifez sa filmeze HD filmeaza in jur de 13 minute la astia 4 GB