| parabuc a întrebat:

Salut.
Am un Asus gl553ve si sunt curios daca ar fi compatibil cu Tobii Eye Tracker 4C sau Tobii EyeX sau e doar pentru Acer sau MSI.
Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| parabuc explică:

Probabil s-au creat modele de laptopuri configurate special pentru acel dispozitiv, dar nu cred ca trebuie sa gandim acest aspect ca o exclusivitate pentru modelele respective.
Mai fa sapaturi pe forumuri, sa vezi ce spun cei care l-au cumparat si pe ce sisteme il folosesc! happy

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu spune nimic despre o anumita limitare a dispozitivului.
Google ne arata ca poate fi folosit si pe desktop pc.
https://help.tobii.com/hc/en-us/articles/213414285-Specifications-for-4C

Mai jos, ai si un review despre produs.
http://www.trustedreviews.com/reviews/tobii-eye-tracker-4c

| parabuc explică (pentru dannyel86):

Am vazut ca cei de la Acer si MSI au un spatiu gol sub ecranul laptopului.
Oricum multumesc pentru raspins.

| parabuc explică (pentru parabuc):

Multumesc si poftim funda.

| dannyel86 a răspuns (pentru parabuc):

Mersi de apreciere!