| catalin542000 a întrebat:

Am un Asus gtx 1080 turbo, as dori sa știu ce driver Nvidia ar fi cel mai bun pentru placa asta video.
Știți ca Nvidia prin noile drivere, face în asa fel încât sa iti mearga placa video greu ca sa iti ei alta.
De asta eu vreau sa îmi spuneți ce driver este cel mai bun pentru placa asta video, care o folosește (pe placa video) la adevăratul ei potențial.(cand era era gtx 1080 de nVIDIA scotea drivere ca sa meargă greu gtx 980).

Spre exemplu cu noul driver, nu mai am 144hz la monitoare, am 120hz, am făcut down-upgrade la penultima versiune de driver și acum am 144hz.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Eu n-am auzit de nVidia sa faca nefacute ca astea, insa, cred si eu ca poti sa-i intelegi ca driverele noi sunt facute sa inlature vulnerabilitati in securitate si buguri, lucru care, evident, mai mananca din performanta.
Desigur, nu exista indoiala ca driverele pot fi livrate cu buguri, dar, asta este in interesul tau sa ii atentionezi ca ele exista.

| Andresso a răspuns:

Cauta si tu pe google: old gtx 1080 drivers.
Si intr-adevar, driverele noi mereu fac sa scada fps-urile din joc, asta am observat si eu.