| Catalinlupu23 a întrebat:

Salut,am un calculator de 2. 3ghz procesor, 1gb ram si 500mb placa video integrata. Vreau sa va intreb daca merge windows 10 pe acest pc.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca "are picioare" merge jocurile bine. Fara caterinca, fiecare joc se foloseste de anumite resurse anume; gandeste-te ca la o masina; tu intrebi daca "Transporta 500 kg? Desi limita la tine ar fi 500kg? Fizic te-ncadrezi. Practic, mai pune ceva peste 500kg. O sa duca, logic ca o sa duca. Mai bine? In teorie nu. Depinde exact de ce componente (chiar daca le-ai listat), cat de optimizat e jocul, sistemul de operare si multi alti factori.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fizic, te poti incadra la "ar merge". Tehnic, n-ai de unde sa stii cat de "usor" ar merge, si daca ai drivere compatibile/oficiale. Verifica pe site-ul producatorului placii de baza.

| Catalinlupu23 explică (pentru CM7YRE):

Si merge mai bine jocurile decat pe windows 7?

| CM7YRE a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Daca "are picioare" merge jocurile bine. Fara caterinca, fiecare joc se foloseste de anumite resurse anume; gandeste-te ca la o masina; tu intrebi daca "Transporta 500 kg? Desi limita la tine ar fi 500kg? Fizic te-ncadrezi. Practic, mai pune ceva peste 500kg. O sa duca, logic ca o sa duca. Mai bine? In teorie nu. Depinde exact de ce componente (chiar daca le-ai listat), cat de optimizat e jocul, sistemul de operare si multi alti factori.