| cossy a întrebat:

am un calculator pe care am instalat windows vista x32 bit. iar calculator este de x64 biti. stiu nu-mi uzeaza toti ramii. ci doar 3.30 din 4 gb. dar problema este ca are si 4 nucleuri adica e un intel core 2 quad 2.33 ghz. spuneti-mi si mie imi face macar nucleurile sa mearga bine? adica toate corect? ca parca vad cum se tureaza ca nebunu cateodata si mi-e frica sa nu imi functioneze decat un processor...

Răspuns Câştigător
| ITistii a răspuns:

Coolerul se invarte mai puternic ca sa raceasca procesorul. Faptul ca se foloseste sistem de operare pe 32 biti nu afecteaza cu nimic utilizarea celor 4 nuclee de procesor. Activitatea fiecarui nucleu poate fi urmarita in task manager la tab-ul Performance.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da. Pentru tine e bine Windows Vista pe 32.bit!

| Narcis2007 a răspuns:

Nu poti pune la treaba toate nuclelele, depinde de ce programe folosesti...

| cossy explică:

Ma refeream daca si la nuclee mi le limiteaza ca pe ram.