| Kosmonaut98 a întrebat:

Am un card de la BCR, si am incercat sa achizitionez o aplicatie pe Google Play, insa, dupa ce introduc toate datele si apas butonul,,Salvati,, imi apare o eroare in dreptul numarului cardului,, Tranzacție refuzată: metodă de plată nevalidă,,. Tin sa mentionez faptul ca nu am folosit niciodata cardul.

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

E posibil sa nu fie activat pentru plati online. Daca nu a fost utilizat niciodata, e necesara activarea si autorizarea lui de catre banca pentru tranzactii online.
Verfica cu cei de la banca.

| Kosmonaut98 explică (pentru Roxin):

O sa trec maine pe la banca si o sa ma interesez. Multumesc!

| Roxin a răspuns (pentru Kosmonaut98):

Cu placere!
Daca ti-au dat token sau cont pentru banca online, poti sa il autorizezi tu de acasa direct.

3 răspunsuri:
| Dogonu21 a răspuns:

Ca sa activezi cardul du.te la un bancomat si scoate suma minima (50 lei) apoi acesta va fi activat si vei putea face tranzactii online.