| aloken a întrebat:

Salut am un card micro sd pentru o camera video ce l-am cumparat astazi. Am cateva filmar, bagat adaptorul in pc imi vede cardul dar nu am optiunea de delete. Am incercat sa intru in cmd si si dau readonly pe off dar tot nu merge. Nici format nu ma lasa sa dau ca spune ca e write protected. De la adaptor am dat sa nu fie locked. Cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Uita-te cu atentie in card reader daca nu cumva e blocat sau rupt senzorul de read-only, sau incearca cu alt card reader/adaptor, eventual ia un card reader care citeste direct microsd fara adaptor (si care nu mai are "notiunea" de read only)

| mudokins78 a răspuns:

Baga cardul inapoi in camera si cupleaza camera la laptop prin usb! succes!