| Like555 a întrebat:

Salut, am un casetofon alpine, si nu am mufa la el, am luat o mufa de la un kenwood si am ars 2 matizuri, ca in apline plusul vine la minus, are altfel mufa fata de celelalte casetofoane?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum pana mea ai ars doua Matizuri? Plusul se conecteaza intotdeauna la plus. Chestie elementară.

| sierra1 a răspuns:

"un casetofon alpine...am ars 2 matizuri, ca in apline plusul vine la minus"

dacă știi să umbli cu un aparat de măsură, fă-o - te lămurește el unde -i plusul și unde-i minusul

(între noi fie vorba: minus se pe carcasă, indiferent de brand!)

Răspuns utilizator avertizat
| Like555 explică:

Daca pun o mufa de la alt casetofon, firu galben de la mufa vine pe pinul de minus al casetofonului, stiu asta ca are schema pe el. Alpine e singurul casetofon cu plus in loc de minus si viceversa?