| Tibiremie a întrebat:

Am un cont de gmail la care am adaugat 2 numere de telefon si o adresa de mail de recuperare. Cand vreau sa ma conectez pe contul de gmail imi cere un cod trimis la unul din numerele de telefon, problema e ca nu mai folosesc acele numere de telefon(nici nu le mai am). Cum as putea sa ma conectez pe contul de gmail daca numerele de telefon nu le mai am?

Răspuns Câştigător
| grandebgd a răspuns:

Eu stiu 3 variante 1 sa soliciti celor de la google sa iti schimbe numarul de recuperare al contului, 2 sa folosesti recuperarea contului prin adresa de email atasata contului de gmail si 3 sa incerci prin alte metode sa iti intri in cont ca si exemplu sa dai la recuperare parola si sa dai ca numai ai acces nici la numarul de telefon nici la adresa de email atasate contului si atunci te va indruma pas cu pas.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceri codul pe adresa de gMail.
Odata intrat in cont (preferabil de pe PC), iti modifici numerele de telefon la cele actuale.
Totodata, iti poti schimba si celalalte date, inclusiv parola.
Succes!

| Donsavas a răspuns:

Trebuie sa resetezi contul! solicita schimbarea numarului de telefon. Tu poti folosi contul de gmail si fara confirmarea numerelor si a adresei de gmail suplimentara, dar daca il pierzi, nu il mai poti recupera. Numai bine iti doresc! Consideri ca merit funda? happy