| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am un cont vechi de Youtube facut in 2011, pe el am niste videoclipuri vechi pe care doresc sa le sterg,la fel si contul,problema este ca nu mai stiu parola contului, nu mai am numarul de telefon asociat si nici la emai-lul de atunci nu ii mai cunosc parola, am cautat o gramada de tutoriale, cum as putea sa fac sa resetez parola?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din pacate din ce ne-ai spus ca iti lipsesc cam toate criteriile de autentificare, nu mai poti face nimic sa stergi acel cont.
Eu in schimb am alta nelamurire si anume de ce atat Youtube cat si alte siteuri nu sterg automat conturile dupa ce numai intri de exemplu sa ai activitate, dupa 5 ani dupa 7 ani dupa 10 ani, adica daca vad ca omul nu a mai intrat acolo vreodata de ce nu sterg automat acel cont, asta nu am sa o inteleg iar Youtube sunt dobitoci la faza asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ai cumva o adresă de mail alternativă la acea adresă de mail de pe care ți-ai făcut contul de YouTube. Dacă nu o ai nici pe asta, atunci nu mai există nicio posibilitate să-ți mai recuperezi acel cont.

| AdiMihai25 a răspuns:

Aceasta problema o am si eu.
Nu mai poti recupera contul daca nu iti reamintesti datele esențiale.