| Maciuca_Denis_2000 a întrebat:

Am un controler de xbox one și as vrea sa stiu daca se poate schimba triggerul acela mai exact butonul LT. S-a rupt astăzi fără sa îmi dau seama de ce. Adică nu mai sta la locul lui și se vede clar ca s-a rupt cv acolo. Se poate repara sau controlerul sau trebuie dat la piese? Nu vreau sa mai dau bani pe alt controler pentru ca e destul de costisitor

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Da se poate schimba, dar de preferat ar fi sa il desfaci mai intai, ca sa vezi ce este rupt si apoi daca nu ai rupt placa, triggerul se schimba. Cel mai probabil s-a rupt piesa asta : https://www.amazon.com/......ref=sr_1_8 dchild=1&keywords=xbox+one+controller+trigger&qid=1608040085&sr=8-8