| superasu03 a întrebat:

Salut, am un Dell inspiron n7110

Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2. 20GHz

8GB RAM

NVIDIA GeForce GT 525M

si de la un update automat fara macar sa fie activat update nu mai imi merg jocurile. Am fps extrem de mic la orice joc, nu stiu ce sa fac. Am incercat (100) de drivere la placa video nu stiu sad

Ma poate ajuta si pe mine cineva va rog?

8 răspunsuri:
| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Salut!
1.Incearca sa iti resetezi windowsul.(ti se va sterge absolut tot in afara de windows)Tin sa menyionez ca dupa reset trebuie sa iti instalezi driverele.

2 Daca nu merge asa umbla pe la grafici si windows poate e ceva stricat.

3. Daca nici asa nu gasesti ceva il poti duce la reparat

| Strepix a răspuns:

Control Panel - Programs - Programs and feature - Installed Updates - la cel mai recent update, click dreapta si dezinstaleaza-l. Cp.

| superasu03 explică (pentru Strepix):

Am reinstalat windowsul si tot nu merge am incercat cu 7, 8, 10 in ori ce joc intru am lag pana si in CS strike sau nfs underground, iinainte
imi mergea gta 5 normal la grafica medie acum nimic.
am incercat cred ca toate driverele existente pentru placa video sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prababil jocurile nu mai merg pe placa video dedicata, cand deschizi un joc dai click dreapa pe el si dai pe run with high performance nVIDIA, daca nu ai incercat deja asta

| RAY a răspuns:

Nu ai pc de jocurii sa fim seriosi

| superasu03 explică (pentru RAY):

Nu o fi el cine stie ce dar cel puțin un mario ar trebui sa imi mearga fara lag, inainte imi mergea perfect GTA V la grafica medie deci sa fim seriosi

| RAY a răspuns (pentru superasu03):

Ba da, mario merge

| superasu03 explică:

Dar nici ala nu merge nu intelegi eu am intrebat frumos daca nu sti ce are nu comenta ca nu isi are rostul