| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un dvd cu windows 7 ultimate si vreau sa il instalez, cand dau restart de imi apare "press any key to boot from dvd" apas orice tasta dar in loc sa inceapa instalarea computerul se tot restarteaza mereu, deci in loc sa booteze se restarteaza.Am setat din bios prima optiune sa booteze de pe cd/dvd.
am 512 ram dar am auzit ca se poate instala windows 7 si pe 512 mb ram
care e cauza? nu e bun windowsul sau pentru ca am dvd-rom si nu dvd-rw, sau din cauza ramilor?

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Incearca cu alt dvd de windows si daca face la fel inseamna ca trebuie setat ceva in pc/bios, daca merge inseamna ca e dvd-ul tau de vina.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Prea putina memorie ram pentru win7, recomandat minim 1 go dar si asa e lent.Problema poate fi dvd-ul cu windows nu dvd-rom-ul.

| JuLien a răspuns:

Daca ai placa GYGABYTE si ai tastatura prin usb trebuie sa-i dai din bios ["usb keyboard function" enabled].
pentru ca si mie mi-a facut la fel si asa am rezolvat problemahappy

| Liviu a răspuns:

Ceva 'miroase' Un windows 7 din cultura mea generala nu merge pe 512laughing
oricum eu am instalat la verisoara mea pe 1G ram si i se misca nasol
Se misca la inceput incetisor
Dupa vreo luna cand a mai luat ceva ' virusi '
Se misca ca in CSlaughing cand era full server
Nu stiu ce sa zic...Ramai la xp

| treipuncte a răspuns:

Sata? in bios?