| hoLigan a întrebat:

Salut am un genius sw-hf5.1 5000 și era ars un final pe plăcută de amplificare a difuzoarelor front surround și center și lam înlocuit dar acum când ii dau curent se încălzesc diode le de pe plăcută oare de ce? Și nu primește curent deloc. Vreo soluție?

4 răspunsuri:
| TupacShakur a răspuns:

Greu de spus. Verifica sa nu fi facut vreun scurt-circuit cand ai lipit finalii. Despre care diode este vorba? Cele de redresare sau altele?

| hoLigan explică (pentru TupacShakur):

Diodele care is langa mufa de alimentare de la transformator. de la mufa intra la diode si alea se incalzesc si am verificat daca trece curent prin ele si nu trece, doar alea de la placuta aialalata care amplifica bassu ca ala nu are nici o problema

| TupacShakur a răspuns (pentru hoLigan):

Verifica daca transformatorul da voltajul specificat pe el si cum am mai spus sa nu fie scurt-circuite pe undeva.

| hoLigan explică (pentru TupacShakur):

O sa verific