| Danutzul2000 a întrebat:

Am un gtx 1050 ti, cumparat recent si un monitor vechi, ce are iesire vga. Am cumparat un adaptor hdmi la vga, ca sa pot folosi placa video. Monitorul are o rezolutie de 1280x1024. Totul merge perfect, doar ca in jocuri, la setari pot sa schimb rezolutia mai mare decat 1280x1024, pana la 1920x1080. Nu ma deranjeaza chestia asta, dar, in anumite jocuri, exemplu Vampyr, anumite Tip-uri imi apar doar pe jumatate. Adica, ca si cum as avea jocul pe o rezolutie mai mare, dar as vedea doar jumate din el, ceva de genul. Jocul se vede bine, doar acele tip-uri sau tutoriale apar "taiate". Este de la acel adaptor? Monitor?

1 răspuns:
| Andrewquq a răspuns:

Eu cred că este de la monitor, încearcă (daca știi pe cineva care are) să îl conectezi la un monitor cu rezoluția nativa 1920x1080 sau mai mare.
Am aceeași placa video, dar eu am avut problema că mi se vedea tot distorsionat, nu doar jocurile. Am rezolvat din setările monitorului.