| hoLigan a întrebat:

Salut am un hard de 3 tb și nu știu cum sa îl fac sa îl recunoască am placa de baza h61m-hvgs recunoate HDD ul în bios dar nu arata în my comp am auzit ca trebuie formatat gpt dar nu știu cum

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Unele placi de baza mai vechi au nevoie de un driver sa vada hdduri mai mari de 2 tb.

| hoLigan explică (pentru peperonies):

Da placa asta nu e foarte vechi da ai dreptate acum mi-am amintit ca are CV driver pentru 3 tb

| destiny90 a răspuns:

Daca este vazut in bios, intri in disk management unde o sa-i schimbi litera alocata.Aici il vei recunoaste dupa dimensiune, click dreapta pe el si cange drive leter.Asta-i tot!

| hoLigan explică (pentru destiny90):

Da am intrat și la disk management dar doar 128 GB o recunoscut dar nu înțeleg dc. Am tot citit pe google ca cică trebuie sa faci ceva setări din bios sa îl vadă. Dar nu îmi dau seama ca ce